Badanie DNA w kierunku ojcostwa można wykonać z dowolnych próbek, nie tylko wymazów, ale też szczoteczki do zębów, włosów i innych próbek zwanych mikrośladami. Badanie z mikrośladów jest anonimowe czyli bez danych osób badanych.
Test ojcostwa z mikrośladów to pewny wynik
Wynik testu na ojcostwo niezależnie od rodzaju próbki jednoznacznie potwierdza lub wyklucza biologiczne ojcostwo.
Próbki (mikroślady), które można zbadać w teście ojcostwa
Włosy z cebulkami, szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, sperma / wydzielina z pochwy, guma do żucia, chusteczka z wydzieliną z nosa, woskowina na patyczku do czyszczenia uszu, niedopałek papierosa, paznokcie (wycięte ze skórkami), smoczek, gryzak, sztućce, butelka, puszka, słomka, plamy krwi (na chusteczce, materiale, gazie, podpasce, tamponie, paskach z glukometru itp.) i inne.
Jeśli masz inne próbki dopytaj nas o możliwość przeprowadzenia badania. Napisz na czacie, wyślij maila na adres biuro@eurogen.pl lub zadzwoń do nas 881 378 486
Bezpłatne ubezpieczenie próbek
Nasi pacjenci objęci są bezpłatnym ubezpieczeniem. To znaczy, że druga analiza jest bezpłatna, jeśli podczas pierwszej nie będzie można wydać jednoznacznego wyniku np. z powodu zanieczyszczenia próbek.
Jak zrobić test na ojcostwo z włosów i innych mikrośladów
- Skontaktuj się z nami i kup domowy zestaw do pobrania próbek w aptece lub w przychodni
- Pobierz próbki
- Odeślij próbki do nas lub pozostaw w przychodni
- Odbierz wynik testu ojcostwa
Czy wiesz, że…
Mikroślady możesz przesłać do laboratorium również z zagranicy. Zwykle nawet kilkudniowy transport nie wpływa na ich jakość.
Mikroślady możesz także przynieść do przychodni w Gdańsku, i jednocześnie pobrać wymazy z policzka od siebie na miejscu.
Mikroślady można wykorzystać w badaniu również wtedy gdy potencjalny ojciec nie żyje.
Jak zabezpieczyć mikroślady
W czasie zbierania próbek mikrośladowych najlepiej jest mieć założone jednorazowe rękawiczki. Należy zachować ostrożność i nie dotykać dłońmi bez rękawiczek miejsc, gdzie może znajdować się DNA badanej osoby, aby nie uległo zanieczyszczeniu.
Jeżeli próbka jest mokra (np. chusteczka z wydzieliną z nosa), należy pozostawić ją do wyschnięcia. Zebrane próbki powinny być przechowywane w suchym i zacienionym miejscu ponieważ promieniowanie UV może spowodować degradację DNA, a wilgoć przy wyższej temperaturze — zapleśnienie próbek. Mikroślady można umieścić w czystej, papierowej kopercie lub sterylnym pojemniku (takim jak na mocz), opisać i wysłać pocztą wraz z formularzem zlecenia badania. Powinno się je przesłać do badania w ciągu kilku dni. Zobacz jak opłacić badanie z mikrośladów »
Zobacz też:
.